Баскетболният Реал Мадрид победи тима на Баскония със 103:99 точки след продължение и се класира за финала в турнира за Купата на Краля в Испания. Така във втори пореден мач „белия балет“ бие след продължение, след като надви Морабанк Андора в четвъртфиналите.

Реал и Баскония изиграха изключителен сблъсък, който лидерът на мадридчани Серио Юй прати в продължение с тройка в последните 30 секунди за равенство 89:89 точки.

Преди това Баскония поведе с 20:15 след първата част, а на почивката изоставаше с 35:44 точки.

Рандолф като Шарп или как Реал изигра "номера на Макаби"

В последните минути домакините на финалите за Купата във Витория взеха аванс, но Реал успя да навакса и да пречупи съперника си в продължението.

Серхио Юй завърши с 23 точки и 4 асистенции за победата, а 17-годишният Лука Дончич добави 23 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За Баскония Родриго Бубоа реализира 27 точки, а Адам Ханга се отчете с 19 точки и 4 борби.

В прикаченото видео можете да видите как Реал прати в продължение двубоя с Морабанк Андора на четвъртфиналите.

Втория полуфинал за Купата на Краля в Испания между Барселона и Валенсия можете да проследите директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2.

От 00.00 часа по NOVA SPORT можете да гледате запис на първия полуфинал Реал Мадрид – Баскония.

Финалът за Купата на Краля по баскетбол при мъжете в неделя от 19.30 часа отново ще бъде излъчен директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2.