Бившият нападател на Левски гара Дембеле игра само две минути за новия си тим Фрайбург. В мач от първия кръг на германското първенство срещу новака Аусбург, Фрайбург направи равенство 2:2.
Малийският голмайстор се появи на терена две минути преди края на срещата, заменяйки Калигури. Въпреки твърде малкото си време на терена, Дембеле имаше шанс да се разпише, но стреля неточно от малък ъгъл.

Фрайбург откри резултата чрез звездата си Сисе, който е и основният конкурент на Дембеле за титулярно място в атаката на тима. Домакините изравниха с гол на Мьолдерс, а Макиади даде нова преднина на гостите. И трите гола паднаха само в рамките на пет минути в началото на второто полувреме. Девет минути преди края на мача, отново Мьолдерс оформи крайното 2:2.