Луцие Шафаржова от Чехия спечели титлата на турнира по тенис в катарската столица Доха с награден фонд 731 хиляди долара. На финала тя победи двукратната шампионка Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 6:3 за 87 минути.

Чехкинята завоюва шеста титла в кариерата си, първа от турнирите от категория "Премиър" и първа от година и половина насам, когато за последно спечели титлата в Квебек Сити. Шафаржова загуби само един сет по пътя си до финала, където записа първи успех в кариерата си над Азаренка в общо седем мача.

Чехкинята направи пробив още в първия гейм на двубоя, но в шестия Азаренка си върна пробива. Шафаржова отново взе подаването на съперничката си в деветия гейм и при 5:4 не сгреши, сервирайки за първата част.

Вторият сет също започна с ранен пробив за чехкинята, която приключи мача в деветия гейм отново с пробив. Азаренка е шампионка в турнира през 2012 и 2013, а тази година участваше с "уайлд кард"./БТА