Русия спечели отборната титла при мъжете на европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в швейцарския град Берн. Денис Аблязин, Давид Белявский, Никита Игнатиев, Николай Куксенков и Никита Нагорний събраха общ сбор от 271.378 точки след своите изпълнения на шестте уреда.

На второ място се нареди Великобритания с 268.427 точки, а бронзовите медали останаха за домакините от Швейцария с 263.278 точки.

Мъжкият национален отбор на България (Йордан Александров, Мартин Ангелов, Димитър Димитров и Георги Сотиров) завърши на 28-о място в квалификациите на отборната надпревара. Утре са финалите на отделните уреди при мъжете.

На 2 юни европейското първенство в Берн продължава с квалификациите при жените, където ще участва и България. /БТА