Тимовета на Аталанта и Емполи завършиха 2:2 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Двата тима са близо до опасната зона, но на сериозна дистанция от 18-ия Чезена.

Аталанта все още е застрашен от изпадане, но все пак диша по-леко, Емполи е далеч от опасните места и играе за удоволствие.

Двата тима отправиха по посока на двете врати 37 удара, а 14 от тях попаднаха във вратите. Гостите на два пъти повеждаха, но "бергамаските" взеха точката с гол в добавеното време.

В 41-ата минута Сапонара откри резултата за гостите с удар в далечния на вратаря ъгъл. Още в следващата атака домакините изравниа резултата. Макси Моралес се разписа за 1:1.

Макароне изведе гостите напред в резултата в 60-ата минута, а малко след това нацели и гредата, а Денис изравни за 2:2 в добавеното време.

След това равенство Емполи е на 16-ото място с 35 точки, а Аталанта е на следващата позиция с актив от 32 точки, но и с мач повече.