Отборът на Олимпиакос до 19 години стигна до исторически успех в тазгодишното издание на Младежката Шампионска лига. Гърците удариха Милан с 3:0 във финала на турнира в Нион.

Първото полувреме беше равностойно, но без много голови положения. Отборът от Пирея обаче удари през втората част и то в рамките на само 6 минути.

В 60-ата минута падна първия гол, когато Христос Музакитис се разписа от дузпа.

Само минута по-късно Антонис Папаканелос се разписа за 2:0, след като показа индивидуална класа.

В 66-ата минута Теофанис Бакулас окончателно уби интригата, след като беше точен с превъзходно изпълнение на задна ножица.

Така Олимпиакос спечели за първи път трофея в Младежката ШЛ, като преди това отстрани последователно съставите на Лече (3:1 и 3:1), Габала (3:0 и 4:0), Интер (0:0 и 6:5 при дузпите), Ланс (2:2 и 4:2 при дузпите), Байерн (Мюнхен) (3:1) и Нант (0:0 и 3:1 при дузпите).