Новият старши треньор на Барселона Луис Енрике спечели трофей още след първия си мач начело на отбора. Каталунците победиха с 1:0 като гост Рекреативо Уелва в мач за трофея „Колумбино“. Това бе юбилейното 50-то издание за трофея, а освен това и първа контрола за Барселона, който започна подготовка в началото на седмицата.

Проверката за Барселона пропуснаха Рафиня Алкантара и Адриано, които имат различни проблеми.

Луис Енрике пусна два различни състава за Барселона през двете полувремена.

През първата част на терена за каталунците бяха: Масип-Монтоя, Едгар, Баняк, Грималдо – Халилович, Серхи Роберто, Бабунски – Адама, Мунир - Нието.

През второто полувреме в игра за Барселона се появиха: Марк-Андре тер Стеген – Патрик, Дианье, Бартра, Лукас – Жоан Роман, Сампер, Камара, Деулофеу, Афелай – Сандро Рамирес.

Отлично впечатление в контролата направи новото хърватско попълнение на Барселона Ален Халилович.

През първото полувреме двата отбора стояха доста равностойно, а положенията пред двамата вратари липсваха.

В 29-та минута Мартин Монтоя пробва да изненада вратаря на Рекреативо, но топката премина над напречната греда в аут.

Ален Халилович бе близо до това да се разпише в 32-та минута, но вратарят на домакините Сотрес спаси.

В началото на второто полувреме Сотрес спаси опасен удар на Ибрахим Афелай.

Единственият гол в срещата падна в 65-та минута, когато Жерар Деулофеу направи добър рейд, след което стреля, Сотрес успя да спаси, но при добавката Жоан Роман бе точен и изпрати топката във вратата на Рекреативо.

В 76-та минута Барселона изгради добра атака, която премина през Афелай и Донгу, а накрая бе завършена с удар на Сандро Рамирес, но Сотрес успя да избие топката в корнер.

Жерар Деулофеу можеше да вкара втори гол за Барселона в 88-та минута, когато нахлу в наказателното поле на Рекреативо и стреля от малък ъгъл, но топката срещна напречната греда на вратата на Сотрес и излезе в аут.

Следващата контрола на Барселона е на 2-и август срещу Ница във Франция.