Щутгарт и Херта завършиха 0:0 в първия мач от 24-я кръг на Бундеслигата, и добавиха само по точка към активите си, в битката за оцеляване.

Може би за удовлетворение на над 45 хиляди на "Мерцедес-Бенц Арена", все пак Щутгарт взе първа точка у дома за 2015-та. И тя обаче оставя "швабите" на последното място, с 20 точки.

Херта има 25, но е само на две от зоната на изпадащите, преди останалите срещи от кръга.

Ударите към двете врати се брояха на пръстите на едната ръка, като през първото полувреме Щутгарт имаше претенции за дузпа, неуважени от арбитъра. След почивката бе малко по-интересно, като в 65-та минута Даниел Гинчек пропусна да даде аванс на домакините, а в 81-та Нико Шулц пропиля най-чистото положение за Херта.

Шулц бе изгонен в добавеното време, за втори жълт картон.