Отборът на РБ Лайпциг заема четвъртото място във временоото класиране на Първа Бундеслига, след като победи като гост с 2:1 Хайденхайм. Тимът вече има 59 точки след 30 изиграни мача в немското първенство. РБ Лайпциг е с 3 точки повече от Борусия Дортмунд, който обаче не е изиграл срещата си от кръга. Хайденхайм остава на 10-о с 34.

Добрата форма на РБ Лайпциг се отплаща, тъй като отборът може да се похвали вече със седем мача в Бундеслигата без загуба (6 победи и 1 равенство).

Битката за мястото в Шампионската лига ще продължи след спечелените задължителни 3 точки. РБ Лайпциг поведе в края на първото полувреме с попадение на Бенямин Шешко, но домакините се върнаха в битката в 68-ата минута за 1:1 чрез Никола Доведан, който се разписа с глава.

Успехът за гостите донесе Лоис Опенада, който отблизо стреля точно за 2:1 в 85-ата минута.

Борусия Дортмунд, който също е в битката за топ 4,  приема новия шампион Байер Леверкузен в неделя.