Айнтрахт Франкфурт победи с 2:1 Аугсбург в двубой от 30-ия кръг в Бундеслигата. Футболистите на Дино Топмьолер направиха пълен обрат, за да се поздравят с успеха.

Резултатът беше открит от гостите в 13-ата минута, след като Ермедин Демирович изведе Рубен Варгас, който с мощен шут порази целта.

Десет минути след почивката "орлите" изравниха след чудесна атака и гол на Фарес Шайби.

След още 6 минути падна и втори гол, което означаваше и пълен обрат. Юго Екетике беше много настоятелен и се възползва от колебливата игра на защитниците. Нападателят шутира от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в мрежата.

В добавеното време Омар Мармуш заби и трети гол и оформи крайното 3:1.

С победата Айнтрахт събра 45 точки и дръпна на шестата позиция, която дава право на участие в Лига на конференциите. Аугсбург е с едно място по-надолу, но вече изостава с 6 пункта.

Все пак възможността на Германия да прати 5 клуба в ШЛ остава, а това ще доведе до размествания, които да облагодетелстват отборите извън топ 4.