Борусия Мьонхенгладбах поне временно се изкачи до четвъртата позиция в Бундеслигата, след хубава победа над Вердер Бремен с 5:1. Мачът бе първи от 20-я кръг, и общо 100-тен между двата отбора.

Борусия не остави съмнения в превъзходството си, и още до почивката имаше аванс от два гола, след попаденията на Ларс Щиндл и Андреас Кристенсен, за когото това бе първи гол за Гладбах.

19-годишният Кристенсен добави и втори гол на сметката си в 50-та минута, преди Клаудио Пизаро да намали изоставането на Вердер.

Пизаро реализира дузпа, с която отбеляза своя мач №400 в Бундеслигата. Перуанецът е и чужденецът с най-много голове в немското първенство, като с днешния вече има 183.

Борусия също получи правото да изпълни дузпа в 70-та минута, за нарушение на Яник Вестергаард в пеналта. Рафаел бе точен за 4:1, а крайното 5:1 оформи Хавард Нордвейт в 87-та минута.

С 32 точки в актива си, преди останалите мачове от 20-я кръг, Борусия Мьонхенгладбах размина Шалке и Байер Леверкузен.

Вердер остава точно над чертата на зоната на изпадащите, след тежкото поражение, първо за тима през 2016-та година.