Отборът на Айнтрахт Франкфурт, Хановер и Хофенхайм започнаха с домакински победи сезона в немската Бундеслига.

Айнтрахт Франкфурт се наложи с минималното 1:0 над Фрайбург, като единственото попадение в срещата падна още в началото на срещата. В 15-та минута, след атака отдясно, защитата на гостите изпусна Хари Сеферович, който с диагонален удар отблизо донесе победата на своя тим.

Съставът на Хановер успя да обърне Шакле 04 от 0:1 до 2:1 в друг мач от първия кръг в Германия. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, но още в началото на втората част гостите стигнаха до попадение.

В 47-та минута Ерик Максим Чупо-Мотинг направи много добър рейд през центъра на терена, стигна до наказателното поле, където подаде надясно на Клаас-Ян Хунтелар, а нападателят от своя страна нямаше какво друго да стори, освен да реализира за 1:0.

Това обаче не примири Хановер, който направи пълен обрат. В 67-та минута Едгар Приб засече много добро центриране отдясно за 1:1. В 70-та обаче 24-годишният Хосе Луис Санмартин Мато (Хоселу) стреля от дъгата на наказателното поле за 2:1.

Хофенхайм се наложи с 2:0 над Аугсбург, с две попадения още преди почивката на мача.