Два гола на Андре-Пиер Жиняк донесоха победата на Олимпик Марсилия, с 2:0 като гост на Мец, в първи мач от 35-я кръг на Лига 1.

Марсилия най-после спря черната серия от четири поредни загуби, запратили тима чак на пето място в класирането.

Победата е първа за Олимпик от 22-ри март насам, когато отново като гост Марсилия взе три точки. Сега обаче отборът вече не е в борбата за титлата, а ще трябва да се бори докрай, за да вземе и място в тройката, и в евротурнирите.

Жиняк също не се бе разписвал близо месец, но сега вкара два гола, и вече има 20 на сметката си.

Той откри резултата в 38-та минута, когато бе изведен отлично от Пайет между двама защитници, и очи в очи със стража на домакините, нямаше проблем да покаже уменията си.

Жиняк завърши работата в 62-та минута, след като Антони Мфа Мезуи изпусна топката при един изстрел към вратата му, а нападателят бе на точното място, за да засече и да направи 2:0.

Андре Аю и Бенжамин Менди имаха още ситуации да направят успеха на Олимпик Марсилия по-изразителен, като и вратарят на Мец вече си бе взел бележка и направи няколко добри спасявания.