Сент Етиен се класира с много късмет за полуфинал в турнира за Купата на Франция, след изпълнение на дузпи, срещу третодивизионния Булон.

В редовното време двубоят завърши 1:1, и след още 30 минути без промяна, се стигна до решаващите наказателни удара.

Сент Етиен бе по-добрият отбор през първото полувреме, но единствено Хамума имаше реална голова възможност.

Булон започна да поглежда по-често към вратата на елитния тим след почивката, а Сент Етиен вместо да вдигне оборотите, започна да играе на нивото на съперника.

В 80-та минута арбитърът взе доста спорно решение да отсъди дузпа в полза на Булон, за съприкосновение между вратаря Руфие и играч на домакините. Антони Субервие реализира от бялата точка за 1:0.

Пет минути по-късно, Бенжамин Корне с глава успя да изравни, и в крайна сметка прати мача в продължения.

След като в добавеното време нито един от двата отбора не реализира, всичко се реши при дузпите.

Вивиани, вратарят на Булон, първи спаси удар на Перен, и домакините отново получиха своя шанс. Балди Диа обаче пропусна за Булон, а Клерк направи 4:3 за Сент Етиен след това.

Руфие успя да се реваншира за първата дузпа, по време на мача, като спаси следващия шут на Булон, и така класира "зелените" на полуфинал.