Отборът на Нант победи Гингам с 1:0 в мач от 27-я кръг на френската Лига 1. Нант имаше спечелени едва две точки в последните си пет двубоя във вътрешния шампионат, като записа загуби от Бастия и Лион в предишните си срещи.

Домакините държат осмото място в първенството с 36 точки, а Гингам е на 11-а позиция с 35 в актива си. За гостите това пък е втора поредна загуба, след поражението от Монпелие в предишния кръг. Преди гова Гингам бе записал три победи и един хикс.

Домакините владееха повече топката, макар в двубоя да липсваха много голови възможности. Реферът раздаде цели 10 жълти картона и един червен, като Нант остана с 10 човека в 90-ата минута, когато венецуелецът Освалдо Визкарондо бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон.

Победното попадение за Нант падна в 68-ата минута, а негов автор бе влезлият като резерва в 56-ата минута Ясин Баму. Той се възползва по най-добрия начин от подаване на Адама Ниан и вкара красив гол.