В турнира за Купата на Африканските нации се задава кърваво дерби, след като Д.Р. Конго ще се изправи срещу Конго в четвъртфиналната фаза на надпреварата.

Д.Р. Конго завърши 1:1 срещу Тунис в мача от група „В“, докато Кабо Верде и Замбия направиха самоубийствено нулево равенство, което изхвърли двата отбора от турнира.

Тунис срещу Д.Р. Конго с гол на Ахмед Акайши в 31-та минута.

Д.Р. Конго успя да изравни резултата в 61-та минута, когато Димерси Мбокани асистира за попадението на Джереми Бокила.

До края на мача двата отбора играха без напрежение и не търсеха победата, знаейки, че равенството ги устройва.

Кабо Верде и Замбия играха при изключително тежки условия заради проливния дъжд, който се изля над стадиона в Ебебин.

На резервната скамейка за Кабо Верде остана крилото на ЦСКА Луис Соарес.

Отборът на Кабо Верде имаше надмощие, а вратарят на Замбия Кенеди Муеене на няколко пъти отрази опасни удари на Гари Родригес и Рамос.

Играчите на Замбия пък изпуснаха уникална възможност да стигнат до победата и да се класират за следващата фаза на турнира. Дълбоко в добавеното време на мача Раймон

Калаба можеше да донесе победата на отбора, но отблизо стреля в аут.

Така Тунис спечели групата с 5 точки и се класира напред, докато Д.Р. Конго остана на второ място с 3 точки и по-добра голова разлика от Кабо Верде, който също има 3 точки.

Замбия остана на последно място с 2 точки.