Детето-чудо на Норвегия Мартин Йодегаард продължава да прави фурор в собствената си страна. Играчът, който счупи рекорд по време на мача с националния тим на България, донесе блесна през уикенда за своя тим Стрьомгодсет.

15-годишният атакуващ полузащитник се превърна в най-младият играч, участвал в европейски квалификации, след като влезе на смяна в 64-ата минута при победата над България с 2:1 в Осло.

В неделя, Мартин Йодегаард открадна цялата слава за себе си, след като реализира двете попадения за своя тим при успеха с 2:1 над Лилестрьом у дома.

Тинейджърът реализира страхотен гол в 21-ата минута, след като сам си изработи попадението, демонстрирайки забележителен рейд, преди да отправи точен удар за 1:0. В 41-ата минута Мартин Йодегаард засече топката от точката на дузпата за 2:0.

Както вече стана ясно, атакуващият играч вече е в полезрението на редица европейски грандове, като един от най-активните отбори е Барселона.