САЩ е новият световен шампион по футбол за жени! На финала американките се наложиха с 5:2 над Япония и така взеха своя сладък триумф след поражението с дузпи от японките на финала преди 4 години в Германия.

Тогава една от грешниците за САЩ бе Карли Лойд, която пропусна една от дузпите. 1149 дни по-късно обаче Лойд бе големият герой за своя отбор.

Тя шокира съперника с две попадения в 3-ата и 5-ата минута. Това обаче бе само началото на изключителния старт за САЩ. В 14-ата минута Лорън Холидей реализира за 3:0, а 2 минути по-късно Лойд видя, че вратарката на Япония Аюми Каихори бе излязла доста пред вратата си и с прехвърлящ удар от центъра на полета вкара четвърти гол, с който на практика реши мача след само 16 минути, а така оформи и своя хеттрик.

Преди почивката Юки Огими върна един гол за азиатките, а малко след подновяването на играта Джули Джонстън си отбеляза автогол за 2:4.

Само 120 секунди по-късно обаче Тобин Хийт успокои обстановката с пети гол за САЩ, с което оформи крайното 5:2.

След 1991 и 1999 година това е третата световна титла за американките.