Левски се наложи с минималното 1:0 при символичното си гостуване на Локомотив Горна Оряховица в Пловдив.

"Сините" добавиха три точки към актива си и вече имат 20. Така те се откъснаха малко на върха в класирането, и са на три пред доскорошния лидер Дунав.

Локомотив Горна Оряховица остава последен в Първа лига след осем кръга.

На трибуните на стадион "Локомотив" седна и новият собственик на Левски Спас Русев.

Успехът бе шести поред за "сините" в Първа лига, докато за Локо Горна Оряховица поражението бе пето поредно.

Домакините изкараха възможно най-боеспособния си състав, като дебют срещу бившия си отбор направи Цветан Генков. Гостите също бяха в добра формация, като в стартовите 11 се завърна Веселин Минев.

През първото полувреме се игра твърде малко футбол, заради проливния дъжд над Пловдив. Той се усили след началния съдийски сигнал, и в първите 30-тина минути тормозеше футболистите, въпреки че теренът издържа и остана годен за игра.

Левски бе тимът, който имаше някакви ситуации за гол през тези първи 45 минути, но късмет донесе попадението на "сините".

Това се случи в добавеното време на първото полувреме. В първата му минута след центриране на Сашо Александров отдясно, топката попадна на главата на Мартин Кавдански, и той я заби в собствената си врата, точно пред очите на вратаря Банков.

Второто полувреме стартира с претенции за дузпа от страна на Левски. В 51-та минута след центриране на Александров отдясно, Нар успя да свали и опита да отиграе, при което бе задържан от Цонков, но нямаше сигнал от рефера.

Удар на Владислав Узунов в 55-та минута накара Йоргачевич да спасява, но без да се затрудни.

Минутите след това бяха силни за Локо Горна Оряховица, но не доведоха до изравняване.

Последваха доста промени в съставите, а един удар на Георги Костадинов от дъгата пред наказателното поле, и един извеждащ пас на Франсис Нар към Божидар Краев бяха сред отличителните неща до края на срещата.

Ангел Червенков пробва със смени да раздвижи играта и да търси равенство срещу лидера, но силите на Локомотив не стигнаха за финален натиск, който да доведе до частичен успех.

Локомотив Горна Оряховица - Левски 0:1 (0:1)
голмайстор: 0:1 Мартин Кавдавски 45+1 автогол
стадион: Локомотив, град Пловдив
главен съдия: Стефан Апостолов
жълти картони:
- Локомотив: Николай Христов, Стефан Цонков, Симеон Мечев, Цветан Генков, Владислав Узунов
- Левски: Георги Костадинов, Антонио Аниете
състави:
Локомотив ГО: Николай Банков, Стефан Цонков, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Димо Атанасов, Николай Христов (90-Янаки Смирнов), Симеон Мечев, Владислав Узунов (82-Любомир Генчев), Манимбу Кифуети (88-Милен Желев), Матиас Курьор, Цветан Генков
Левски: Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Александров, Франсис Нар, Джереми де Ноойер, Веселин Минев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (90+2-Виктор Генев), Сашо Александров, Мехди Бурабия (66-Божидар Краев), Георги Костадинов (77-Антонио Аниете)