Берое победи с 4:2 Созопол в контролна среща, която се игра в Царево.

"Зелените" са на лагер в Приморско по време на паузата в първенството, и проверката бе част от него.

В контролата не взеха участие продължаващите да се възстановяват от контузии Атанас Зехиров, Иван Караджов и Георги Динков. На вратата на Берое застана младокът Веселин Добрев, който е едва на 16 години, и пази в юношеския състав на старозагорци.

Двубоят ще се запомни с четирите дузпи, които бяха отсъдени.

Берое беше по-активният отбор през първото полувреме, още в седмата минута можеше да поведе в резултата, когато Димо Бакалов направи двойно подаване със Станислав Костов, като последният излезе сам срещу вратаря Мартин Теменлиев, но ударът му бе отразен.

В 18-та минута Мартин Теменлиев сбърка фатално и фаулира Димо Бакалов в наказателното поле, получи жълт картон, а реферът даде дузпа. Станислав Костов реализира от бялата точка в 19-та минута, като изпрати топката в долния десен ъгъл.

Созопол - Берое 2:4

източник: beroe.bg

Берое получи правото да изпълни и втора дузпа, в 35-та минута, когато Пламен Колев задържа Костов в пеналта. Димо Бакалов реализира за 2:0.

В 55-та минута Созопол върна един гол, след като съдията даде дузпа за отбора от Б група, за нарушение на Ндайе срещу Митев в наказателното поле. Станимир Митев сам изпълни, и вкара топката в десния ъгъл.

Берое изпълни и трета дузпа, в 59-та минута, когато Иван Янчев задържа за фланелката Крис Гади в пеналта. Наказателния удар реализира Ндайе в левия ъгъл.

В 62-та минута Димо Бакалов се сблъска със съперник при единоборство и напусна принудително терена. Той бе заменен от Мапуко.

Созопол вкара втори гол в 65-та минута, когато след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Берое, Ангел Делчев засече с глава.

Берое оформи крайния резултат в 80-та минута, когато Аласан Ндайе подаде към Жуниор Мапуко, който преодоля един футболист на Созопол, напредна и сам срещу вратаря го преодоля за крайното 4:2.

Лагерът на Берое в Приморско приключва утре.

Созопол - Берое 2:4 (0:1 Станислав Костов (д) 19', 0:2 Димо Бакалов (д) 36', 1:2 Станимир Митев (д) 56', 1:3 Аласан Н'Дайе (д) 60', 2:3 Ангел Делчев 66', 2:4 Жуниор Мапуку 80).

Берое: 22. Веселин Добрев, 8. Самир Аясс, 25. Димо Бакалов, 4. Аласан Н'дайе, 2. Илия Мунин, 5. Танко Дяков, 24. Михаел Ковачевич, 26. Салим Керкар, 19. Пламен Тенев, 9. Станислав Костов, 11. Крис Гади Резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 6. Иво Иванов, 21. Елиаш, 27. Игор Джоман, 28. Веселин Пенев, 30. Жуниор Мапуку, 70. Георги Костадинов

Созопол: 30. Мартин Теменлиев, 13. Мирослав Коев, 16. Станислав Катранков, 5. Ивайло Русев, 4. Пламен Колев, 11. Мустафа Мустафа, 22. Станимир Митев, 24. Ростислав Янков, 15. Реджеб Хамил, 21. Станимир Баев, 20. Венцислав Гюзелев Резерви: 1. Виктор Стоянов, 23. Михаил Георгиев, 10. Теодор Стефанов, 7. Симеон Баев, 18. Кристиян Ватралев, 2. Ангел Делчев, 9. Любомир Жеков, 3. Иван Янчев.