Ботев /Гълъбово/ победи с 3:0 тима от Югоизточна В група  Миньор на стадиона в Раднево в третата си контрола от лятната си подготовка. Първото полувреме беше сравнително равностойно и двата отбора не успяха да вкарат голове. Но след почивката за тима на Гълъбово  натисна противника си.

Дясното крило Иван Винков откри резултата в 50-та минута с хладнокръвен удар от дузпа, която беше  отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на играч от Миньор. В 56-та минута Винков проби по десния фланга и намери Георги  Кирилов, който се разписа за 2:0. В 79 - та минута Кирилов фиксира крайния резултат - 3:0 след като се възползва от подаване отдясно на Валентин Кьосев.

В събота Ботев /Гълъбово/ ще пътува до Елхово, където от  18,00 часа ще играе контрола срещу Созопол./БTA