Стан Вавринка бе загубил последните си три мача срещу Милош Раонич, включително преди няколко седмици на Аустрелиън Оупън. В Ротердам обаче той взе сладък реванш за разочарованията, побеждавайки канадеца с 6:4, 7:6(4) за място на четвъртфиналите на турнира от категория АТР 500.

Швейцарецът отново демонстрира, че продължава да повишава нивото си след трудната 2018-а. Така след ранното отпадане в София сега вече Стан записа две победи в Ротердам.

Срещу Раонич трикратният шампион от Големия шлем бе перфектен на сервис като особено на първи начален удар бе почти безпогрешен, давайки на съперника едва три точки в хода на двубоя.

Канадецът стигна до само един брейкбол, който Вавринка успя да отрази. В същото време в третия гейм на мача швейцарецът се възползва от своя първи шанс, за да достигне до единствения пробив в двубоя. Във втората част двамата печелеха комфортно подаванията си, но в тайбрека отново Вавринка бе по-добрият.

На четвъртфиналите Вавринка ще срещне победителя от мача между Томаш Бердих и Денис Шаповалов.