Ветеранът Фернандо Вердаско (Испания) се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 597900 евро.

38-годишният левичар Вердаско надделя над поставения под номер 6 Николоз Басилашвили (Грузия) със 7:6(1), 7:5 на централния корт в зала "Арена Армееец".

Испанецът, бивш номер 7 в света, навакса изоставане от 3:5 гейма в първия сет, след което спечели убедително последвалия тайбрек. Във втората част четвъртфиналистът в София от 2019 година пропиля аванс от 4:1, но при 6:5 реализира нов брейк, за да триумфира. Следващият съперник на Вердаско ще бъде Александър Вукич (Австралия).

37-ият в света в момента Басилашвили отпадна в първия кръг в българската столица за трети пореден сезон, след като при дебюта си през 2017 година достигна до полуфиналите, където беше победен от бъдещия шампион Григор Димитров.

В друг мач от днешната програма квалификантът Ян-Ленард Щруф (Германия) пласира 14 аса и елиминира сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:3, 6:2. Щруф загуби първата част след ключов брейк за съперника в деветия гейм, но след това с ранни пробиви в следващите два сета успя да реализира обрат.

За място на четвъртфиналите германецът ще срещне друг квалификант Юго Юмбер (Франция), който снощи отстрани втората ракета на България Димитър Кузманов със 7:6(4), 6:4.

Италианецът Лоренцо Сонего стартира с 6:3, 6:4 над испанеца Бернабе Сапата Мирайес, като не даде нито една възможност за пробив на съперника. Така той ще срещне номер 5 Холгер Руне от Норвегия.

Швейцарецът Марк-Андреа Хюзлер също продължава във втория кръг след победа над квалификанта Жофри Бланкано (Франция) с 6:4, 6:4 с късни пробиви и в двата сета. Така той очаква мач срещу поставения под номер 2 Пабло Кареньо Буста (Испания).