Шестият в схемата Фернандо Вердаско записа втората си победа на Sofia Open 2019. В двубой от втория кръг опитният испанец се справи с отлично играещия в последно време Мариус Копил, който преди година игра финал в "Арена Армеец".

Вердаско имаше нужда от час и 44 минути за успеха с 6:2, 4:6, 6:1 в може би най-качествения двубой от началото на надпреварата.

Испанецът отново демонстрира огромната си класа за радост на зрителите по трибуните и след общо четири пробива в хода на двубоя в крайна сметка закономерно стигна до успеха, макар и да премина през решителен сет.

В първия ключов за Вердаско бе петият гейм, в който отрази два шанса за пробив, след коеито не даде нито гейм на съперника.

Във втората част Копил използваше по-добре хубавия си сервис, с който два дни по-рано успя да победи Стан Вавринка. Румънецът използва момента си в средата на сета и проби за 4:3, след което успя да докара нещата до решителен сет.

В него обаче Вердаско вдигна още повече нивото си и от 1:1 не даде повече нито един гейм на съперника си.

Така турнирът остана без финалистите си от 2018-а, след като вчера още в първи кръг отпадна шампионът Мирза Башич.

Вердаско пък ще играе в петъчния си четвъртфинал срещу Матео Беретини, отстранил №1 в схемата Карен Хачанов.