Александър Лазаров загуби от сърбина Филип Крайнович в двубой от 1/16 финалите на турнира София Оупън в столицата. Четвъртата ни ракета отстъпи на сърбина с 0-6, 3-6.

Така Лазаров не успя да стигне до победа и в шестото си участие на престижния турнир.

Това бе трети мач за Алекс в основната схема на съревнованието в София, като в предните два случая той бе елиминиран от Раду Албот и Фернандо Вердаско.

Лазаров започна изключително лошо мача и загуби първия сет с 0-6 само за 25 минути игра.

Алекс спечели първия си гейм за да поведе с 1-0 във втората част. Лазаров стигна до първата си точка за пробив при 2-1 в негова полза, но не успя да се възползва. Крайнович първи успя да пробие във втория сет и да поведе с 4-3. Тук силите на Алекс приключиха и той загуби и следващите два гейма за 3-6.