Гаел Монфис е поредният четвъртфиналист на Sofia Open 2019! Французинът не допусна изненада и в мач от втория кръг отстрани Михаил Кукушкин след успех в два сета - 7:5, 6:3 за час и 16 минути игра.

Седмият в схемата отново демонстрира атрактивна игра пред българската публика и се справи сравнително лесно с коварното предизвикателство, което неизменно предоставя играта на неудобния Кукушкин.

Така Монфис си осигури място в топ 8 и нов двубой във вечерната сесия срещу победителя от мача между Стефанос Циципас и Ян-Ленард Щруф.

И в двата сета на мача тази вечер французинът допускаше ранен пробив, но в крайна сметка постигаше пълен обрат.

Всъщност двубоят започна с два маратонски гейма, приключили с два пробива след 12 минути игра. Монфис имаше още два брейкбола в четвъртия гейм, но в крайна сметка трябваше да изчака до 12-ия гейм. Тогава, при 6:5 за съперника, Кукушкин направи серия от грешки, а по-високо ранкираният му съперник се възползва, реализирайки втория си сетбол.

Във втория сет сценарият се повтори като този път пробивите дойдоха в третия и четвъртия гейм. Само че Монфис продължи серията си с още три гейма - аванс от 5:2, след което на свой сервис сложи край на двубоя.