Държавният шампион в зала Габриел Донев отстъпи в много оспорвана битка пред Фабрицио Орнаго с 3:6, 6:1, 2:6 в първия кръг квалификационен кръг на Sofia Open 2020.

Lap.bg
36 снимки

Интересното, че половин час преди двубоя Донев нямаше представа кой ще бъде неговият съперник, а световният №424 влезе като „алтернатива“, след като първоначалният опонент Юичи Сугита попадна директно в основната схема заради множеството отказвания в последния момент.

След като миналата година българинът спечели едва 3 гейма срещу Серхий Стаховски, сега той имаше своите възможности, но в крайна сметка приключи участието си след повече от достойно представяне.

Италианецът бе по-агресивният от двамата, но Донев показваше много стабилна игра от основната линия, особено във втория сет, и използваше шансовете си, доколкото можеше. Именно във втората част дойдоха и двата пробива за българския тенисист, който бе загубил първия сет след един брейк в шестия гейм.

В решителния сет Орнаго редуцира грешките и започна да доминира в разиграванията, което доведе до победата и място във втория кръг на пресявките, където го очаква победителя от мача между Евгени Донской и Виктор Троицки.