Адриан  Манарино постигна победа номер 200 в кариерата си на твърда настилка и стана първият четвъртфиналист на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 562815 евро.

Поставеният под номер 2 Манарино надделя над испанеца Алберт Рамос-Виньолас с 6:4, 6:4 за 104 минути в мача между двамата 35-годишни ветерани.

Lap.bg
20 снимки

Френският левичар, който е 25-и в световната ранглиста, на два пъти пропиля пробив аванс, а при 5:4 той изоставаше с 0:40 при подаване на съперника, но с пет поредни точки стигна до обрат и до успеха в първия сет.

Във втората част той реализира единствен пробив в десетия гейм, за да запише личен рекорд с 40-ата си победа за сезона, с което стана първият френски тенисист, достигнал тази граница в рамките на една календарна година след Гаел Монфис през 2016-а (44).

Манарино, полуфиналист в София през 2020 година, се стреми към трети трофей през кампанията, в която той вече спечели две титли - в Нюпорт в края на юли и в Астана в началото на октомври.