Поставеният под №1 Лоренцо Музети отпадна от турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 562815 евро. Италианецът загуби с 5:7, 2:6 срещу Джак Дрейпър в двубой от втория кръг. Британецът, който изоставаше с пробив в самото начало на двубоя, спечели подаването на Музети в 12-ия гейм на първия сет и поведе в резултата.

Във втората част намиращият се на 82-ро място в световната ранглиста Дрейпър спечели лесно с 6:2 и приключи срещата след 1 час и 48 минути игра.

Lap.bg
73 снимки

На четвъртфиналите 21-годишният британски тенисист ще играе срещу Джем Илкел. Турчинът елиминира шестия в схемата австралиец Макс Пърсъл след 6:3, 4:6, 6:4. Финалистът в българската столица от 2019 година Мартин Фучович продължава напред в турнира в "Арена София". Унгарецът, който е номер 8 в основната схема, спечели след обрат с 3:6, 6:4, 6:1 срещу Юри Родионов (Австрия).

Фучович постигна три пробива в третия сет на двубоя, продължил 134 минути, триумфирайки при втория си мачбол. В следващия кръг противник на Мартин Фучович ще бъде Павел Котов или Себастиан Баес.