Още един отфаворитите на тенис турнира Sofia Open 2019 и 22-и в света Николоз Басилашвили последва съдбата на Стан Вавринка и изхвърча рано-рано от надпреварата.

Грузиценът загуби с 0:2 сета (6:7 /7/, 5:7) от Даниел Брандс в първия кръг!

Мачовете от тенис турнира Sofia Open 2019 можете да гледате по телевизия DIEMA SPORT и в онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA.

180-ият в ранглистата при мъжете германец ще играе в следващия кръг срещу победителя от двубоя между Мартин Клижан и миналогодишния шампион Мирза Башич.

Фаворитът Николоз Басилашвили изпита трудности още в средата на първия сет, когато при 4:4 спаси две точки за пробив и успя да поведе за 5:4. При 6:5 и сервис напротивнака Басилашвили имаше две точки за пробив, но не сполучи и се стигна до 6:6.

Сетът бе решен с тайбрек и 9:7 точки в полза на 31-годишният Брандс.

Вторият сет започна добре за грузинеца, но приключи като истински кошмар.

26-годишният Басилашвили поведе с 4:0 гейма след като осъществи два пробива. Последва пробив за Даниел Бандс и той намали на 2:4.

22-ият в света дръпна с 5:4 гейма и сервираше за сета, но пропусна два сетбола и съответно допусна пробив, с който Брандс изравни за 5:5.

От този момент Николоз Басилашвили се срина, а предимството бе изцяло за съперника му.

Бранс поведе с 6:5 и затвори сета с пробив - 7:5, а така постигна и краен успех с 2:0 сета.