Световният шампион за 2019-та по League of Legends FunPlus Phoenix преодоля тима на OMG в първия кръг на плейофите в китайското първенство LPL. Успехът за “Lwx” и съотборниците му дойде след обрат от 1:2 до 3:2 победи.

В първата игра бот лейнърът на FPX бе абсолютно неудържим. Със Zeri “Lwx” записа 7/0/6 и участва в 13 от 16-те убийства на отбора. След това обаче дойдоха силните минути за OMG. След игра, продължила над 46 минути, изпълнена с много битки Oh My God изравни резултата, а след това обърна изцяло резултата в своя полза, с доминантно представяне в третата игра.

Опрян до стената и без право на грешка тимът на FunPlus Phoenix изтръгна 4-тата игра, след нова 40-минутна борба и прати развръзката в пета среща.

В нея геймърите от FPX дадоха на опонента си едва 3 убийства и се класираха за следващия втория кръг на плейофите.

Там те ще премерят сили с действащите световни шампиони от EDward Gaming. Двубоят е на 18-ти август, отново във формат до 3 победи от 5 мача.

снимка: gettyimages