Антоанета Стефанова спечели партията си от петия кръг на силния турнир по шахмат в Доха (Катар) с награден фонд 110 хиляди долара.

Гросмайстор Стефанова с белите фигури принуди съперника си Богдан-Даниел Дяк (Румъния) да се предаде на 30-ия ход и записа първи успех в надпреварата. Така тя заема 92-ото място във временното класиране с 2,5 точки.

Другият български представител на турнира - гросмайстор Иван Чепаринов, стигна до реми с черните на 32-ия ход срещу украинеца Михайло Олексиенко. Така той е 23-и в подреждането с 3,5

Едноличен лидер и холандецът Аниш Гири с пълен актив от 5,0 точки.

В надпреварата участват 154 шахматисти, като новият шампион ще бъде определен на 4 декември след изиграването на девет кръга по швейцарската система. Победителят ще заработи 25 хиляди долара от наградния фонд./БТА