юис Хамилтън отново се върна на върха в световния шампионат във Формула 1. Пилотът на Мерцедес спечели петото за годината състезание в календара - Гран при на Испания на пистата в Барселона, след като потегли втори, но още на старта изпревари своя съотборник Валтер Ботас (спечелил полпозишън в квалификацията).

Финландецът остана втори, с което Мерцедес спечели пета двойна победа от началото на година - абсолютен и невиждан до момента рекорд за двойни победи на един отбор във Формула 1. Трети на почетната стълбичка се нареди пилотът на Ред Бул Макс Верстапен.

Така Хамилтън вече взе победите в състезанията в Бахрейн, Китай и Испания. Това е и 76-ти успех на 5-кратния световен шампион във Формула 1.

Валтери Ботас е с победи в Австралия и Азербайджан.