• Промените продължават - Че Адамс излиза, Нисбет влиза

84'
  • Поредна смяна в тима на Хърватия - излиза един от "героите" Иван Перишич, за да отстъпи мястото си на Анте Ребич

81'
  • Нов гол за Хърватия и резултатът вече е 3:1! Този път героят е Иван Перишич, който отклони с глава центриране от корнер и направи безпомощен за трети път Маршал.

77'
  • Принудителна смяна в хърватския тим - Йоско Гвардиол излиза, Борна Баришич влиза

71'
  • Смяна и в Хърватия - Бруно Петкович отстъпва мястото си на Андрей Крамарич

70'
  • Смяна в Шотландия - Райън Фрейзър заменя Стюарт Армстронг

70'
  • Центриране от фаул е избито от Ливакович, а топката е посрещната от Макгрегър, който обаче шутира в аут

68'
  • Гоооол!!! 2:1 за Хърватия! Невероятно попадение на капитана Лука Модрич. Той получи топката от Ковачич пред наказателното поле и с външен фалц с десния крак направи безпомощен Дейвид Маршал.

62'
  • Пропуск на Джон Макгин, който е изпуснат от хърватските бранители при центриране от левия фланг. Той обаче  като по чудо от вратарското поле не намира очертанията на вратата.

59'
  • Фантастичен пас на Лука Модрич прехвърли цялата защита на домакините и изведе Перишич очи в очи с вратаря, който обаче не загуби самообладание и парира удара му. Впоследствие бе отсъдена и засада на хърватина.

56'
  • Самоотвержена намеса на Маршал предотвратява почти сигурно попадение във вратата му - Йоско Гвардиол беше изпуснат от бранителите пред него в наказателното поле, но шотландският страж излезе, скъси дистанцията между двамата и предотврати опасността

50'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първата част при 1:1

45+4'
  • Резултатът е изравен - 1:1! Калъм Макгрегър връща настроението на "Хемпдън Парк" с чудесно попадение. Хърватите не успяха да се справят с продължителна атака на домакините, а Домагой Вида изчисти право краката на Макгрегър, който от границата на наказателното поле с премерен удар по земя прати топката в десния ъгъл на Ливакович.

42'
  • Иван Перишич получи топката на левия фланг, напредна и нахлу към наказателното поле. Последвалият удар обаче не намери целта.

40'
  • Резервата Скот Маккена получава жълт картон само 30 секунди след появата си на терена

34'
  • Принудителна смяна в състава на Шотландия . Грант Хенли напуска заради травма, влиза Скот Маккена

33'
  • Първи жълт картон в мача - получава го защитникът на Хърватия Деян Ловрен

26'
  • Късмет за Хърватия! След настойчиви действие на шотландците в атака, топката стига до Джон Макгин, който от наказателното поле шутира слабо и Ливакович успява да улови топката-

24'
  • Лука Модрич с топовен шут от границата на наказателното поле затруднява Дейвид Маршал, но стражът отклонява с пръстите топката. Реферът обаче явно не е видял намесата на вратаря и отсъжда аут.

22'
  • Гооооол! 1:0 за Хърватия! Никола Влашич с първия си гол на еврофиналите открива резултата. Огромен принос за попадението имаше Иван Перишич, който скочи най-високо и свали центрирането в краката на Влашич, който майсторски оплете топката в мрежата.