Лионел Меси реализира хеттрик за Аржентина при победата с 4:0 над Хаити в контрола, играна в Буенос Айрес като част от подготовката на отбора за Световното първенство.

Мачът бе и последната изява на "гаучосите" пред родна публика преди да се отправят към Европа.

Двубоят бе специален за Хавиер Масчерано. Той изравни Хавиер Занети по най-много мачове, изиграни за Аржентина - 143. По този повод бившият ас на Барселона получи специална фланелка, а на терена излезе и неговият син.

Мачът бе първи за Аржентина след погрома 1:6 от Испания през март.

Меси вкара първия гол от дузпа през първото полувреме, а вторият и третият дойдоха в началото на втората част. Серхио Агуеро, който влезе в игра в 59-ата минута, добави четвъртото попадение 10 минути по-късно.

Хорхе Сампаоли заложи на нападателно трио в лицето на Меси, Анхел Ди Мария и Гонсало Игуаин.

В следващата си контрола, която е и последен мач преди Мондиала, тимът на Хорхе Сампаоли среща Израел.

На Световното Аржентина открива кампанията си с мач срещу Исландия, след което ще срещне Хърватия и Нигерия.

В други контроли на участници на Мондиала, Перу победи Шотландия с 2:0, а Панама завърши 0:0 със Северна Ирландия.