В контролна среща преди квалификациите за Мондиал 2018 в Русия съставът на Белгия победи Чехия с 2:1.

Без една от големите си звезди в лицето на Еден Азар, който счупи глезен и ще отсъства от терените 3 месеца, белгийците откриха резултата в 25-ата минута с попадение на Мичи Бачуай. Само 4 минути по-късно Кръменчик възстанови равенството.

През втората част Фелайни донесе успеха на Белгия с попадение в 52-ата минута на двубоя.

Азар със счупен глезен

Азар пропуска старта на сезона

В друга контролна среща Русия победи с класическото 3:0 Унгария, а попаденията бяха дело на Смолов, Полоз и автогол на Епел.

Българският съдия Станислав Тодоров изсвири балканската контрола между съставите на Македония и Турция завършиха при нулево равенство.

Всичко около световните квалификации, които предстоят през уикенда може да следите в каналите на DIEMA EXTRA, на Gong Play и в Gong.bg.