Националните отбори на Белгия и Франция играят един срещу друг при резултат 1:1  в двубой от група 2 на Лига А на турнира УЕФА Лига на нациите. „Петлите“ са втори с 6 точки в подреждането, а белгийците са трети с 4. Лидер  е Италия със 7, който среща Израел тази вечер.

Срещата е от 21:45 часа и можете да гледате по DIEMA SPORT 3.

В 19-ата минута белгийците поискаха дузпа за нарушение, което наложи ВАР да преразгледа този ключов момент от мача. Уилям Салиба се подхлъзна и падайки на терена в наказателното поле фауилира Опенда. След преразглеждането на ситуацията, реферът отсъди наказателен удар, изпълнен над вратата от Тилеманс. Резултатът остава 0:0.

В 33-ата минута съдията отсъди втора дузпа, този път в полза на Франция за умишлена игра с тъка на Ваут Фаес, който падайки на земята се опита да спре топката непозволено. Коло Муани не сгреши за 1:0.

Домакините изравниха за 1:1 малко преди почивката. В добавеното време на първото полувреме топката влезе в мрежата на Франция, след преразглеждане от ВАР реферът потвърди попадението на Люис Опенда, дошло след майсторска атака на тима.

В 52-ата минута Осман Дембеле направи страхотен пробив през центъра, опита удар от средно разстояние, но пропусна на косъм от лявата греда.

В 57-ата минута реферът не зачете попадение за "петлите" заради Ирфан Пелто, въпреки че Муани засече топката.

В 63-ата минута Коло Муани направи резултата 2:1. Той скочи най-високо, за да засече перфектно центриране на Люка Дин и да нанесе отблизо удар с глава.

Белгия: 1. Коен, 2. Дебаст, 4. Фаес, 3. Теате, 21 Кастан, 17. Де Кетеларе, 18. Мангала, 8.Тилеманс, 7. Доку, 9.Опенда, 10. Тросар.

Треньор: Доменико Тадеско

Франция: 16. Менян, 5. Кунде, 17. Салиба, 15 Конате, 3.Дин, 8. Чуамени, 13.Коро, 14.Гендузи, 7. Дембеле, 12. Коло Муани, 20. Баркола.

Треньор: Дидие Дешан