Австрия разби с 5:1 Норвегия в мач от Лигата на нациите. Така вече двата тима имат равен брой точки - по 7 след четири изиграни двубоя

Домакините поведоха още в 8-ата минута с гол на Марко Арнаутович. В рамките на първото полувреме скандинавците изравниха. В 39-ата минута Александър Сьорлот беше точен за 1:1.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

През второто полувреме обаче Австрия изпепели надеждите на Ерлинг Халанд и компания за нещо повече. В 49-ата минута Марко Арнаутович удвои аванса от дузпа.

Десет по-късно пък Романо Шмид центрира от корнер, а Филип Линхарт засече с глава и прати топката в мрежата за 3:1. Последва нов гол за домакините, в 62-ата Забитцер намери Щефан Пош, а защитникът също с глава преодоля стража на Норвегия.

В 71-ата минута отново Забитцер асистира, този път на Михаел Грегорич, който отново с удар с глава реализира за 5:1. Норвежците пък останаха само с един точен удар в мача.