Двама футболисти на Атлетико Мадрид са с контузии след вчерашната четвъртфинална среща в турнира Лига Европа срещу Спортинг Лисабон.

Защитникът Люка Ернандес е получил удар в лицето и беше заменен на почивката от Шиме Вършалко.

В 52-ата минута на мача смяна поиска и нападателят Диего Коста, вместо когото на терена се появи Фернандо Торес. Степента на сериозността на травмите все още не е уточнена.

Атлетико се класира за полуфинал в турнира Лига Европа с общ резултат 2:1, след като снощи отстъпи с 0:1 и днес чака да научи следващия съперник.

"Надявам се, че спечелването на Лига Европа ще бъде една утешителна награда за нас, ако не успеем да се преборим с Барселона за титлата в Испания. За себе си мога да кажа, че чакам резултатите от медицинския преглед", заяви Диего Коста./БТА