Атлетико е на ½-финал, Спортинг опита, но не успя да сътвори чудо

Отборът на Спортинг Лисабон напусна достойно Лига Европа на четвъртфиналите. „Лъвовете“ опитаха да навакасат пасива си срещу Атлетико Мадрид, но стигнаха до победа само с 1:0 в реванша. След чистия успех с 2:0 от първия двубой и при общ резултат 2:1, „дюшекчиите“ намериха място в полуфиналите.

Единственият гол в срещата бе дело на Фреди Монтеро, който бе точен в 28-ата минута.

Двата състава си разделиха по едно полувреме, като лисабонци бяха по-активният състав през първите 45 минути и закономерно поведоха. Същевременно мадридчани вдигнаха оборотите през втората част.

Още в 11-ата минута Себастиан Коатес се измъкна много хитро от персоналния си пазач и успя да засече едно центриране от корнер. Ян Облак обаче бе безупречен под рамката.

„Лъвовете“ поведоха след 28 минути игра.  Бруно Фернандеш получи пас отдясно на наказателното поле и без да се бави центрира остро. Ян Облак понечи да изчисти, но не успя да се намери решаващо и така топката попадна във Фреди Монтеро, който засече за 1:0.

Браян Руис получи великолепно подаване в 45-ата минута и отправи бомбен изстрел. Топката летеше под напречната греда, но Облак съумя да избие.

Желсън Мартинес опита късмета си в първата минута на продължението на първата част. Той засече центриране с глава, но над напречната греда.

След почивката Атлетико застраши значително вратата на домакините. В 58-ата минута Антоан Гризман достигна до една отбита топка и шутира силно, ала Руи Патрисио демонстрира превъзходния си рефлекс и предотврати опасността.

Появилият се като резерва на мястото на контузилия се Диего Коща, Фернандо Торес излезе на чиста позиция в 62-ата минута, но ударът му с глава бе изкаран в корнер, от който не произлезе нищо.

Две минути след това Фреди Монтеро изпита рефлекса на словенския страж на гостите, който обаче се справи с вещина.

В заключителните минути на срещата момчетата на Диего Симеоне вдигнаха оборотите и се настаниха по-трайно в половината на съперника си. „Дюшекчиите“ спретнаха няколко чудесни атаки, които обаче не доведоха до изравняване на резултата.  Антоан Гризман бе в основата на две обещаващи положения в 81-ата и 83-ата минути. Първо френският национал овладя хладнокръвно подаване в наказателното поле, след което се нагласи и стреля, но Руи Патрисио изпъкна с марково спасяване.

Във втората ситуация нападателят получи великолепен пас в пеналта и отправи много коварен удар, който обаче премина на сантиметри от десния стълб.

Така Спортинг се поздрави с успеха, но Атлетико продължи напред и очаква тегленето на жребия в петък, 13 април.