Наполи победи Лацио в истински голов спектакъл с 5:2 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата в 8-ата минута чрез Лоренцо Инсиние от дузпа, а четири по-късно удвоиха преднината си с гол на Матео Политано. В началото на второто полувреме капитанът на "партенопеите" направи резултата класически с красиво изпълнение. Мало след това Дрийс Мертенс (64) реализира четвърто попадение за Наполи, но шест минути по-късно Чиро Имобиле намали резултата. В 74-ата Сергей Милинкович-Савич върна още един гол, след като реализира красиво от пряк свободен удар. Но в 80-ата минута резервата Виктор Осимен вкара пети гол за "партенопеите", оформяйки крайния резултат.

Наполи Лацио

източник: Sofascore.com

С постигнатия успех Наполи събра актив от 63 точки и се намира на петото място, с пет пред днешния си съперник Лацио.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините стартираха агресивно двубоя, но в 4-ата минута гостите претендираха за дузпа. Мануел Ладзари напредна отлично в половината на "партенопеите", след което нахлу в наказателното поле и след съприкосновение с Елсад Хисай се строполи/ Но в предходната атака, след изпълнение на ъглов удар Костас Манолас бе зловещо ударен от Сергей Милинкович-Савич с бутоните в главата. Главният съдия Марко Ди Бело прегледа ситуацията с ВАР, след което показа бялата точка и вдигна жълт картон на сръбския халф. Зад топката застана Лоренцо Инсиние и с хладнокръвен изстрел в средата на вратата откри резултата.

Лацио веднага опита да пренесе играта в половината на домакините, но "партенопеите" показаха, че ще бъдат опасни на контраатаки.

В 12-ата минута именно след бързо нападение Наполи удвои преднината си. Дрийс Мертенс овладя отлично около границата на наказателното поле, след което изчака включването на Матео Политано. Халфът навлезе навътре и с изстрел в близкия ъгъл реализира за втори път в мрежата на Пепе Рейна.

"Римските орли" в следващите минути държаха контрола на топката, но възпитаниците на Дженаро Гатузо умело ги пресираха. В 19-ата минута Сергей Милинкович-Савич нахлу в наказателното поле, но бе спрян от Костас Манолас. Хоакин Кореа стигна до топката, след което стреля в близкия ъгъл по земя, но кълбото се спря в десния страничен стълб.

Лацио продължи да играе агресивно и притисна домакините в собствената им половина. В 25-ата минута Луис Алберто овладя в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, но топката премина покрай вратата.

Гостите опитваха по фланговете да преодолеят отбраната на "партенопеите", но защитниците пред Алекс Мерет се справиха с нападенията.

В края на първата част играта често бе накъсвана след нарушения и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна с тежък сблъсък в наказателното поле на Наполи. Чиро Имобиле си поведе дълго топката, след което тя му бе избита от Костас Манолас, а нападателят не успя да спре навреме и настъпи грубо гръцкия защитник.

Малко след това нападателят на Лацио се извиси над всички и нанесе изстрел с глава, но топката премина над напречната греда.

В 53-ата минута Наполи организира скоростна контраатака. Лоренцо Инсиние напред в половината на "римските орли", след което много красиво и технично прехвърли Пепе Рейна.

В 64-ата минута домакините реализираха и четвърто попадение във вратата на гостите. Пьотр Желински подаде към Дрийс Мертенс на границата на наказателното поле, след което белгиецът с великолепно изпълнение реализира в горния ляв ъгъл.

Лацио не се отказа и в следващите минути отново притисна съперника си. В Андреас Перейра изведе Чиро Имобиле зад гъбра на защитата. Нападателят напредна и технично реализира в левия ъгъл, намалявайки резултата.

Четири минути след попадението на Чиро Имобиле, "римските орли" реализираха още един гол. Сергей Милинкович-Савич получи правото да изпълни пряк свободен удар от добра позиция, след което изстреля топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Домакините успяха да предотвратят натиска на гостите и в 78-ата минута Лоренцо Инсиние стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на Пепе Рейна.

Две по-късно Наполи реализира пети гол. Резервите Ървинг Лозано и Виктор Осимен комбинираха отлично, след като мексиканецът изведе нападателя в наказателното поле, а той с плътен изстрел реализира в близкия ъгъл.

В заключителните минути на двубоя Лацио имаше добра възможност да реализира още едно попадение, след като Ведад Муричи свали добре с глава към Жан-Даниел Акпа Акпро, но изстрелът на последния премина над вратата. Малко след това действията се пренесоха на другата врата, където Пепе Рейна се намеси решително след изстрел отблизо на Елиф Елмас.

НАПОЛИ - ЛАЦИО 5:2/КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А

1:0 Инсиние 8'-д.

2:0 Политано 12'

3:0 Инсиние 53'

4:0 Мертенс 64'

4:1 Имобиле 70'

4:2 Милинкович-Савич 74'

5:2 Осимен 80'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Калиду Кулибали, Костас Манолас, Елсад Хисай, Фабиан Руис, Тимуе Бакайоко, Матео Политано, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Дрийс Мертенс

Треньор: Дженаро Гатузо

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Адам Марушич, Франческо Ачерби, Щефан Раду, Мануел Ладзари, Сергей Милинкович-Савич, Лукас Лейва, Луис Алберто, Мохамед Фарес, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле