Ювентус направи поредната си крачка към титлата, след като победи като гост Беневенто с 4:2 в двубой от 31-ия кръг на Серия А. Хеттрик на Дибала и гол от Коста донесоха успеха на "старата госпожа". За домакините точен на два пъти беше Диабате.

След поражението от Реал Мадрид през седмицата в Шампионската лига, момчетата на Масимилиано Алегри нанесоха сериозен удар на Беневенто.

В 16-ата минута на срещата Куадрадо пусна тънък пас към Дибала, който с елегантен удар извън границата на наказателното поле матира вратаря на домакините.

Беневенто отвърна с гол на Диабате в 24-ата минута, който от няколко метра се разписа във вратата след разбъркване в наказателното поле на Юве.

В края на първата част Ювентус отново поведе с 2:1 след дузпа, която беше реализирана от Дибала.

През втората част домакините отново стигнаха до изравняването, след като Виола центрира от корнер, а Диабате с глава изравни резултата.

До края на двубоя нов гол от дузпа на Дибала и отличен гол на Коста в 82-ата минута оформиха крайния резултат.

След този успех Ювентус е първи с актив от 81 точки, но и с мач повече от втория Наполи, който има 74. Тимът от Неапол е домакин в неделния ден на Киево.

Беневенто е на последното 20-о място с 13 точки.