Гълъбинов и Новара спряха един от лидерите в Серия Б

Публикувана в 00:25 на 11 април 2017 1118 0
Андрей Гълъбинов<strong> източник: Gulliver/Getty Images</strong>

Андрей Гълъбинов източник: Gulliver/Getty Images

Отборът на Новара изигра един от най-силните си мачове в Серия Б този сезон и успя да спре един от лидерите в таблицата Верона. Мачът на стадион „Силвио Пиола“ приключи при резултат 2:2, а равенството е удар по амбициите на Верона за директна промоция в елита догодина.

За домакините от Новара цял мач игра българския нападател Андрей Гълъбинов. Той започна мача като титуляр, докато на пейката за домакините остана бившата звезда на Манчестър Юнайтед Федерико Македа.

Андреа Силигарди откри за гостите в 27-ата минута, но именно Македа успя да изравни за Новара през втората част, когато се появи на терена.

В заключителните секунди на двубоя обаче, двата тима успяха да си разменят по още един гола. Новара стигна до пълен обрат, след като Марко Калдерони вкара за 2:1, но в ответната атака, Верона успя да изравни за крайното 2:2. Точката за гостите вкара бившият нападател на Интер и Милан Джампаоло Пацини.

След хикса в Верона заема третото място във временното класиране с актив от 59 точки, на три от втората позиция, която дава право на директна промоция. Новара се намира в средата на таблицата – 11-то място и 47 точки на сметката си.