Отборът на Борусия Мьонхенгладбах загуби с 0:2 гостуването на Шалке в Гелзенкирхен в първи мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. "Жребците" влязоха в мача като втори в класирането, но не успяха да се стигнат дори до равенство в миньорския град. Домакините изковаха победата в началото на второто полувреме с голове на Суат Сердар (48) и Михаел Грегорич (58).

С огромен принос за успеха е и вратарят на Шалке Маркус Шуберт, който отчая гостите с фантастични намеси. Титулярният страж Александър Нюбел изгледа срещата от трибуните, след като преди два дни бе обявен трансферът му в Байерн през лятото. С победата си Шалке се изравни по точки с третия в класирането Байерн Мюнхен преди оставащите мачове от кръга.

Първата голова възможност в мача бе за гостите. Още в 5-ата минута Аласан Плеа шутира под напречната греда, но вратарят Маркус Шуберт се разтегна и изби в корнер. Пак стражът на Шалке бе последна преграда пред играчите на Борусия М в 18-ата минута.

Домакините пропиляха "златен" шанс в 28-ата минута. Бенито Раман бе изведен очи в очи с вратаря Ян Зомер, но загуби двубоя с швейцарския национал.

Тимът от Гелзенкирхен нанесе своя удар в първите минути след почивката. Най-напред в 48-ата минута Михаел Грегорич плъзна топката към Суат Сердар, който от дъгата пред наказателното поле с премерен удар направи 1:0. Десет минути по-късно Бенито Раман подаде успореден пас към връхлитащия Михаел Грегорич, който без забавяне прати топката в мрежата за 2:0.

Маркюз Тюрам можеше да върне Гладбах в мача в 71-ата минута, но опасният му шут под гредата бе отразен великолепно от Маркус Шуберт, въпреки че беше хванат в крачка.

ШАЛКЕ - БОРУСИЯ М 2:0

Голмайстори: 1:0 Суат Сердар 48, 2:0 Михаел Грегорич 58

ШАЛКЕ: 23. Шуберт, 20. Кени, 4. Кабак, 5. Настасич, 24. Очипка, 6. Маскарел-капитан, 8. Сердар (75 - 16. Буджелаб), 18. Калиджури, 11. Грегорич (90 - 19. Бургщалер), 28. Шьопф, 9. Раман (69 - 15. Кутучу)
Треньор Дейвид Вагнер

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ: 1. Зомер-копитан, 18. Лайнер, 28. Гинтер, 24. Янчке, 17. Венд, 23. Хофман, 8. Закария, 36. Емболо (73 - 13. Щиндл), 7. Херман (59 - 32. Нойхаус), 14. Плеа, 10. Тюрам