Старши треньорът на новия шампион на Германия Байер Леверкузен – Шаби Алонсо, отдаде заслуженото на своите помощници след победата с 5:1 над Айнтрахт. Специалистът нямаше право да води тима си в мача от 32 кръг на Първа Бундеслига заради наказание – нарупани жълти картони.

Байер е близо до стар рекорд, забележителната серия продължава

Аз бях на трибуните при победата, но постигнахме много добър резултат и играхме професионално. Започнахме добре мача, но след като Айнтрахт изравни, ние изиграхме не много убедителни 10 минути. Голът на Шик преди почивката се оказа много важен. През второто полувреме бяхме много ефективни в атака“, сподели Алонсо.

Моите асистенти ме замениха подобаващо, работиха с класа“, каза още наставникът.

Байер си осигури титлата в Германия предсрочно. Тимът е в серия от 48 поредни мача без загуба.