Байерн Мюнхен попиля Леверкузен с 6:2 в полуфинален двубой от турнира за Купата на Германия и стана първия финалист в турнира.

Головото шоу за баварския гранд тръгна още в 3-ата минута, когато Мюлер засече с глава пас на Боатенг, Лено спаси, но Левандовски беше на точното място и се разписа.

Шест минути по-късно отново Левандовски се разписа, след асистенция на Рибери и сякаш нещата се изясниха. Ларс Бендер намали резултата в 16-ата минута, за да върне надеждите на "аспирините" за нещо от този мач.

През втората част за 12 минути Байерн унищожи съперника си с три гола - в 52-ата минута Мюлер се разписа, в 61-ата точен беше Алкантара, а три минути по-късно отново Мюлер беше на точното място.

Леон Бейли намали разликата с попадение в 72-ата минута, но Томас Мюлер оформи хеттрика си в 79-ата минута и фиксира крайния резултат в полза на Байерн.

Така Байерн очаква на финала победителя от двубоя между Шалке и Айнтрахт, които играят в сряда.