Публикувана в 18:31 на 09 април 2017 0
<strong> източник: Gulliver/GettyImages</strong>

източник: Gulliver/GettyImages

Свързани материали

Херта Берлин сложи край на негативната си серия от три поредни загуби и победи Аугсбург с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин „старата госпожа” запази и минималните си шансове за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Столичани остават пети с 43 точки, но с успеха намалиха пасива си спрямо четвъртия Борусия Дортмунд на 7.

Аугсбург пък остава изцяло вплетен в битката за оцеляване. Баварците са 16-и, на позицията, даваща право на участие в бараж, с 29 точки. Толкова има и 15-ият Майнц, Волфсбург е 14-и с 30. 17-ият Инголщад пък е с 25, но и с мач по-малко.

В Берлин и двата гола паднаха през първото полувреме. В 12-ата минута Валентин Щокер намери Джон Бруукс, който с глава вкара за 1:0. В 37-ата пък авансът бе удвоен от самия Щокер. Той се възползва от прекрасен пас на Саломон Калу и само трябваше да вкара в опразнената врата.

Домакините продължиха да бъдат по-добрият отбор и през втората част, а Марвин Платенхард, Ведад Ибишевич и Владимир Дарида пропуснаха добри възможности. За гостите Алфред Финбогасон единствено стреля неточно от добра позиция, което бе крайно недостатъчно за нещо повече.