В двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт победи с минималното 1:0 гостите от Хановер в опашкарско дерби при дебюта на Нико Ковач като треньор на домакините.

Франкфуртци стигнаха до успеха с попадение в 33-ата минута на Вен-Хатира, който беше на точното място и се разписа във вратата на Зилер, промушвайки топката от малък ъгъл.

Най-активният футболист в редиците на домакините Бен-Хатира пропусна на два пъти да се разпише през втората част в 66-ата и 71-ата минута на двубоя.

Двата тима вкараха по един път топката в мрежата, но попаденията не бяха признати. Първо Сеферович от домакините реализира, но от засада, а Уго Алмейда от гостите направи същото упражнение.

В класирането  Айнтрахт има 27 точки, колкото и Хофенхайм, но заема 17-ото място. Хановер е последен със 17.