Байерн Мюнхен победи с минималното 1:0 като гост Кьолн в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците спечелиха с гол на Левандовски, който с отличен удар от границата на наказателното поле матира стража на домакините.

След успеха Байерн е с актив от 69 точки и има преднина от 8 точки пред втория Борусия Дортмунд, но с мач повече.

Хофенхайм спечели ценна победа далеч от дома, която да запази шансовете на тима за оцеляване. Попадения на Крамарич от дузпа в 20-ата минута, Воланд в 23-ата и Варгас в 67-ата минута донесоха успеха на тима. Почетното попадение за домакините реалириза Хънт от дузпа в 30-ата минута.

Така Хофенхайм е на 16-ото място с актив от 27 точки, колкото има и Аугсбург, но те са с мач по-малко.

Херта победи у дома Инголщат с 2:1, а равенства с по 1:1 завършиха срещите Вердер - Майнц и Волфсбург - Дармщат. Клаудио Писаро се разписа за Вердер Бремен при равенството 1:1 срещу гостуващия Майнц и така се изравни с Марко Боде на върха във вечната голмайсторска листа на клуба. Двамата имат по 101 гола.

37-годишният Писаро беше точен от дузпа в последните секунди на първото полувреме.
За Майнц 05 точен беше Юлиан Баумгартлингер в 38-ата минута.

От 19:30 часа е двубоят Айнтрахт Франкфурт - Хановер.