Двубоят между Нанси и Льо Ман от френската Лига 2 бе временно прекратен заради непрекъснати хомофобски скандирания от домакинските привърженици на „Стад Марсел Пико“.

Главният съдия Мехди Мохтари спря временно мача през първото полувреме като част от новите правила, насочени към намаляването на дискриминацията във френския футбол. Привържениците бяха предупредени да спрат със своите скандирания от диктора на стадиона, а Мохтари прекрати мигновено срещата, след като песните продължиха.

Според "RMC Sport", скандиранията са били насочени към Френската футболна лига (LFP) и местния съперник Метц. Играта бе подновена, след като футболистите на Нанси помолиха феновете да спрат и спечелиха след това с 2:1, въпреки че бяха с девет души, отбелязвайки победния гол от дузпа в петата минута на добавеното време.

„Поздравления за рефера Мехди Мохтари, който имаше смелостта да прекрати мача срещу хомофобските песни, скандирани на Нанси-Льо Ман, както позволява правилника. Футболът е вълнуващ спорт. Такъв и трябва да остане“, написа в Туитър секретарят на Франция по полово равенство и анти-дискриминация Марлен Шиапа. /БГНЕС